מערכות אינטרקום

כל מה שרציתם לדעת על

מערכות אינטרקום

שנים רבות שמערכות אינטרקום (או “מקשר פנים” לפי האקדמיה ללשון עברית) קיימות בבניינים רבי קומות ובבתים משותפים. זו מערכת שכולנו מכירים ומשתמשים בה על בסיס יום יומי, רובנו מזהים טכנולוגיה זו כטכנולוגיה ותיקה ויחסית מוגבלת אולם לא כך הדבר.

בשנים האחרונות ניתן לראות כיצד מערכות האינטרקום משתדרגות והופכות למערכות חכמות.
בנוסף טכנולוגיה זו נהיית נגישה יותר גם לצרכן הפרטי, כיום באפשרותו של כל אחד מאיתנו להתקין מערכת אינטרקום חכמה בביתנו, מערכת אשר יכולה להגן עלינו ועל משפחתנו.

מה חדש בתחום האינטרקום?

צילום וידאו

התקשורת בוידאו עלתה מדרגה. לרבים מאיתנו ישנה מערכת אינטרקום בה ניתן לצפות באדם  שבחוץ באיכות נמוכה, לרב בשחור לבן ולא תמיד ניתן לזהות את פניו של האדם.

כיום, ישנם מכשירי אינטרקום המציגים תמונה צבעונית באיכות גבוהה, ומאפשרים גם ראיית לילה ייחודית. ניתן לנהל שיחת וידאו איכותית עם האדם שבצד השני, כך שניתן לזהות בקלות את מי שמעוניין להיכנס.

בקרת כניסה

גם הדרך בה אנחנו יכולים להיכנס משתכללת ללא הפסקה. כיום כולנו רגילים להיכנס בעזרת הקשת קוד, אך כעת קיימות אופציות בטיחותיות יותר כגון:

מזהה קרבה (באמצעות צ’יפ שמחובר למחזיק המפתחות או כרטיס), קורא טביעת אצבע ועוד.

מסך מגע

אלמנט נוסף הוא השליטה במערכת, את הכפתורים המוכרים מחליף מסך מגע דרכו ניתן לענות, או לפתוח את הדלת או לפתוח את השער בלחיצה.

חיבור למערכת הטלפונית

אופציה נוספת ונוחה במיוחד הינה חיבור של האינטרקום למכשיר הטלפון, כך שתוכלו לפתוח את הדלת ישירות מהטלפון מבלי לרוץ למכשיר האינטרקום כשמישהו מגיע. על ידי התקנה של אינטרקום WIFI ניתן להתחבר אליו גם דרך המחשב האישי או דרך הטלפון החכם.

על מנת למנוע תקלות בעתיד מומלץ כי מערכת האינטרקום תותקן על ידי בעל מקצוע מוסמך.

שנדבר על איזו מערכת מתאימה לכם?